STPS3L40S
DigiKeyn tuotenumero
497-4673-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-4673-1-ND - Cut Tape (CT)
497-4673-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STPS3L40S
Kuvaus
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMC
Tarkka kuvaus
Diodit 40 V 3A Kiinnitys pintaan SMC
EDA/CAD-mallit
STPS3L40S -mallit
Kategoria
Nopeus
Nopea palautuminen =< 500ns, > 200mA (Io)
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
100 µA @ 40 V
Valmistajan laitepakkaus
SMC
Jännite - käänteinen DC (Vr) (maks.)
40 V
Toimintalämpötila - liitos
150°C (maks.)
Virta - keskimääräinen tasasuunnattu (Io)
3A
Päätuotenumero
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 3 A