STPS10L60CFP
DigiKeyn tuotenumero
497-12626-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STPS10L60CFP
Kuvaus
DIODE ARR SCHOTT 60V 5A TO-220FP
Tarkka kuvaus
Diodirivi 1 pari yhteinen katodi 60 V 5A Läpivientiaukko TO-220-3, täysi pakkaus
EDA/CAD-mallit
STPS10L60CFP -mallit
Kategoria
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
550 mV @ 5 A
Valmistaja
STMicroelectronics
Nopeus
Nopea palautuminen =< 500ns, > 200mA (Io)
Pakkaustapa
Putki
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
220 µA @ 60 V
Toimintalämpötila - liitos
150°C (maks.)
Diodikonfiguraatio
1 pari yhteinen katodi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Teknologia
Schottky
Pakkaus / kotelo
TO-220-3, täysi pakkaus
Jännite - käänteinen DC (Vr) (maks.)
60 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220FP
Virta - keskimääräinen tasasuunnattu (Io) (diodia kohden)
5A