STM32L152R8T6
DigiKeyn tuotenumero
497-11198-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L152R8T6
Kuvaus
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 64Kt (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
EDA/CAD-mallit
STM32L152R8T6 -mallit
RAM-muistin koko
10K x 8
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 20x12b; D/A 2x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz