STM32L151CCU6
DigiKeyn tuotenumero
497-17519-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L151CCU6
Kuvaus
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 48UFQFPN
Valmistajan vakio toimitusaika
20 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 256Kt (256K x 8) FLASH 48-UFQFPN (7x7)
EDA/CAD-mallit
STM32L151CCU6 -mallit
EEPROM:in koko
8K x 8
RAM-muistin koko
32K x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 14x12b; D/A 2x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz