STM32L151CBT6
DigiKeyn tuotenumero
497-11191-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L151CBT6
Kuvaus
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 128Kt (128K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
STM32L151CBT6 -mallit
EEPROM:in koko
4K x 8
RAM-muistin koko
16K x 8
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 16x12b; D/A 2x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz