STM32L073RZT6
DigiKeyn tuotenumero
497-16270-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L073RZT6
Kuvaus
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 64LQFP
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 192Kt (192K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
EDA/CAD-mallit
STM32L073RZT6 -mallit
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 16x12b; D/A 2x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz