STM32L071KZU6
DigiKeyn tuotenumero
497-17500-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L071KZU6
Kuvaus
IC MCU 32BIT 192KB FLSH 32UFQFPN
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 192Kt (192K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA/CAD-mallit
STM32L071KZU6 -mallit
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 10x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz