STM32L071KBT6
DigiKeyn tuotenumero
497-18577-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L071KBT6
Kuvaus
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 32LQFP
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 128Kt (128K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
STM32L071KBT6 -mallit
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 10x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz