STM32L052K6T6
DigiKeyn tuotenumero
497-17824-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L052K6T6
Kuvaus
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32LQFP
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 32Kt (32K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
STM32L052K6T6 -mallit
Pakkaustapa
Kaukalo
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 10x12b; D/A 1x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
32MHz