STM32L031K6U7
DigiKeyn tuotenumero
497-16808-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STM32L031K6U7
Kuvaus
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32UFQFPN
Tarkka kuvaus
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontrollerit IC 32-bittinen 32MHz 32Kt (32K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA/CAD-mallit
STM32L031K6U7 -mallit
EEPROM:in koko
1K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C (TA)
Nopeus
32MHz