STGF10NC60KD
DigiKeyn tuotenumero
497-5114-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STGF10NC60KD
Kuvaus
IGBT 600V 9A TO-220FP
Tarkka kuvaus
IGBT 600 V 9 A 25 W Läpivientiaukko TO-220FP
EDA/CAD-mallit
STGF10NC60KD -mallit
Hilan varaus
19 nC
Sarja
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
17ns/72ns
Pakkaustapa
Putki
Testitila
390V, 5A, 10Ohm, 15V
Käänteinen elpymisaika (trr)
22 ns
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
600 V
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
9 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
30 A
Pakkaus / kotelo
TO-220-3, täysi pakkaus
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,5V @ 15V, 5A
Valmistajan laitepakkaus
TO-220FP
Teho - maksimi
25 W