STGD7NB60ST4
DigiKeyn tuotenumero
497-12594-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-12594-1-ND - Cut Tape (CT)
497-12594-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STGD7NB60ST4
Kuvaus
IGBT 600V 15A 55W DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
14 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT 600 V 15 A 55 W Kiinnitys pintaan DPAK
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
STGD7NB60ST4 -mallit
Kategoria
Kytkentäenergia
3,5mJ (pois)
Valmistaja
STMicroelectronics
Tulon tyyppi
Standardi
Sarja
Hilan varaus
33 nC
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
700ns/-
Osan tila
Aktiivinen
Testitila
480V, 7A, 1kOhm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
600 V
Toimintalämpötila
150°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
15 A
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
60 A
Pakkaus / kotelo
TO-252-3, DPAK (2 jalkaa + juotoskohta), SC-63
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
1,6V @ 15V, 7A
Valmistajan laitepakkaus
DPAK
Teho - maksimi
55 W