LDK130M28RY
DigiKeyn tuotenumero
497-17799-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-17799-1-ND - Cut Tape (CT)
497-17799-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LDK130M28RY
Kuvaus
IC REG LINEAR 2.8V 300MA SOT23-5
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
LDK130M28RY -mallit
Kategoria
Virta - syöttö (maks.)
120 µA
Valm.
PSRR
55dB (120Hz – 10kHz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Lähdön tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Regulaattorien lukumäärä
1
Hyväksyntä
AEC-Q100
Tulojännite (maks.)
5,5V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,8V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännitehäviö (maks.)
0,4V @ 300mA