XB4BK125B5
DigiKeyn tuotenumero
4008-XB4BK125B5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
XB4BK125B5
Kuvaus
SWITCH SELECT 2POS DPST 6A 120V
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Valitsinkytkimet 2 napainen DPST-NO/NC 6A (AC), 550mA (DC) 120 V Paneelikiinnitys
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
XB4BK125B5 -mallit
Kategoria
Valaisu
Valaistu
Valmistaja
Schneider Electric
Valaistuksen tyyppi, väri
LED, Oranssi
Sarja
Valaistuksen jännite (nimellinen)
24VAC/DC
Pakkaustapa
Kotelo
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Osan tila
Aktiivinen
Terminointityyppi
Kantaruuviliitin
Tyyppi
Standardi
Paneelin aukon mitat
Pyöreä - 22,00mm halk.
Piiri
DPST-NO/NC
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
IP66/IP67/IP69/IP69K - pölytiivis, vedenkestävä, vedenpitävä
Napojen lukumäärä
2
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Kytkimen toiminto
On-Off, Off-On
Mekaaninen käyttöikä
1000000 sykliä
Virtaluokitus (ampeeria)
6A (AC), 550mA (DC)
Sähköinen käyttöikä
1000000 sykliä
Jänniteluokitus – AC
120 V
Hyväksyjä
BV, CSA, DNV, GL, LROS, UL
Jänniteluokitus – DC
125 V