LC1DT80A6BD
DigiKeyn tuotenumero
4008-LC1DT80A6BD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LC1DT80A6BD
Kuvaus
TESYS 4P EVLK CTR 80A AC1 24VDC
Tarkka kuvaus
Kontaktori 4PST-NO (4 muoto A) 80 A 24VDC Kela Runkokiinnitys, DIN-kisko
EDA/CAD-mallit
LC1DT80A6BD -mallit
Kategoria
Kytkentäjännite
690VAC, 300VDC - maks.
Ominaisuudet
Lisäkontaktit, diodi
Sarja
Terminointityyppi
Kotelokaapelikenkä
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Vetovarmuusjännite
18VDC
Päästövarmuusjännite
2,4VDC
Kelan jännite
24VDC
Käyttöaika
57.5 ms
Vapautusaika
24 ms
Kontaktin luokitus (virta)
80 A