LC1DT60A3P7
DigiKeyn tuotenumero
4008-LC1DT60A3P7-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LC1DT60A3P7
Kuvaus
TESYS 4P EVLK CTR 60A AC1 230VAC
Tarkka kuvaus
Kontaktori 4PST-NO (4 muoto A) 60 A 230VAC Kela Runkokiinnitys, DIN-kisko
EDA/CAD-mallit
LC1DT60A3P7 -mallit
Kategoria
Kytkentäjännite
690VAC, 300VDC - maks.
Ominaisuudet
Lisäkontaktit
Sarja
Terminointityyppi
Jousiliitosnapa
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Vetovarmuusjännite
184VAC
Päästövarmuusjännite
69VAC
Kelan jännite
230VAC
Käyttöaika
26 ms
Vapautusaika
19 ms
Kontaktin luokitus (virta)
60 A