LC1D80GD
DigiKeyn tuotenumero
4008-LC1D80GD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LC1D80GD
Kuvaus
CONTACTOR
Tarkka kuvaus
Kontaktori 3PST-NO (3 muoto A) 80 A 125VDC Kela Runkokiinnitys, DIN-kisko
EDA/CAD-mallit
LC1D80GD -mallit
Kategoria
Kytkentäjännite
690VAC, 300VDC - maks.
Terminointityyppi
Kantaruuviliitin
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Osan tila
Aktiivinen
Vetovarmuusjännite
106,25VDC
Asennustyyppi
Runkokiinnitys, DIN-kisko
Päästövarmuusjännite
12,5VDC
Kelan jännite
125VDC
Käyttöaika
130 ms
Releen koskettimet
3PST-NO (3 muoto A)
Vapautusaika
35 ms
Kontaktin luokitus (virta)
80 A