LC1D40AU7
DigiKeyn tuotenumero
4008-LC1D40AU7-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LC1D40AU7
Kuvaus
TESYS 3P EVLK CTR 40A 18,5KW AC3
Tarkka kuvaus
Kontaktori 3PST-NO (3 muoto A) 40 A 240VAC Kela Runkokiinnitys, DIN-kisko
EDA/CAD-mallit
LC1D40AU7 -mallit
Kategoria
Kytkentäjännite
690VAC, 300VDC - maks.
Terminointityyppi
Kantaruuviliitin
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Osan tila
Aktiivinen
Vetovarmuusjännite
204VAC
Asennustyyppi
Runkokiinnitys, DIN-kisko
Päästövarmuusjännite
72VAC
Kelan jännite
240VAC
Käyttöaika
26 ms
Releen koskettimet
3PST-NO (3 muoto A)
Vapautusaika
19 ms
Kontaktin luokitus (virta)
40 A