LC1D18SD
DigiKeyn tuotenumero
4008-LC1D18SD-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LC1D18SD
Kuvaus
TESYS CONTACTOR 3P AC3 18A 72VDC
Tarkka kuvaus
Kontaktori 3PST-NO (3 muoto A) 18 A 72VDC Kela Runkokiinnitys, DIN-kisko
EDA/CAD-mallit
LC1D18SD -mallit
Kategoria
Kytkentäjännite
690VAC, 300VDC - maks.
Ominaisuudet
Lisäkontaktit, vaimennin
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Vetovarmuusjännite
50,4VDC
Päästövarmuusjännite
7,2VDC
Kelan jännite
72VDC
Käyttöaika
72.45 ms
Vapautusaika
24 ms
Kontaktin luokitus (virta)
18 A