LC1D12ED
DigiKeyn tuotenumero
4008-LC1D12ED-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LC1D12ED
Kuvaus
TESYS3P CTR12A AC3 5.5KW1NO1NC48
Tarkka kuvaus
Kontaktori 3PST-NO (3 muoto A) 12 A 48VDC Kela Runkokiinnitys, DIN-kisko
EDA/CAD-mallit
LC1D12ED -mallit
Kategoria
Kytkentäjännite
690VAC, 300VDC - maks.
Ominaisuudet
Lisäkontaktit, vaimennin
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Vetovarmuusjännite
33,6VDC
Päästövarmuusjännite
4,8VDC
Kelan jännite
48VDC
Käyttöaika
72.45 ms
Vapautusaika
24 ms
Kontaktin luokitus (virta)
12 A