TBP01P1-508-05BE
TBP01P1-508-05BE
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TBP01P1-508-05BE
DigiKeyn tuotenumero
102-6393-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TBP01P1-508-05BE
Kuvaus
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
5 paikkaa riviliitin Pistotulppa, Naaraspistokkeet 0,200" (5,08mm) 180° Vapaasti riippuva (linja)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
TBP01P1-508-05BE -mallit
Kategoria
Jännite - UL
300 V
Valmistaja
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Johdon paksuus tai alue - AWG
12-28 AWG
Sarja
Johdon paksuus tai alue - mm²
2,5mm²
Pakkaustapa
Pussi
Väri
Sininen
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C
Tyyppi
Pistotulppa, Naaraspistokkeet
Kontaktin liitännän pintakäsittely
Nikkeli
Napojen lukumäärä
5
Ominaisuudet
Pitosalvat (johdoton puoli)
Napoja tasoa kohden
5
Materiaalin syttyvyysluokitus
UL94V-0
Tasojen lukumäärä
1
Ruuvin koko
M3
Jako
0,200" (5,08mm)
Vääntömomentti - ruuvi
0,5 Nm (4,4 Lb-In)
Johdon tuonti urosliittimeen
180°
Johdon kuorimapituus
7mm
Terminointityyppi
Ruuvi - nouseva kotelon pidike
Kontaktin materiaali
Kupariseos
Asennustyyppi
Vapaasti riippuva (linja)
Kotelon materiaali
Polyamidi (PA66), Nailon 6/6
Virta - IEC
20A
Eristyksen korkeus
0,591" (15,00mm)
Jännite - IEC
320 V
Päätuotenumero
Virta - UL
16 A