PT01-D115D-B503
DigiKeyn tuotenumero
2223-PT01-D115D-B503-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PT01-D115D-B503
Kuvaus
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Valmistajan vakio toimitusaika
15 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
50k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Läpivientiaukko Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Hiili 0,05W, 1/20W PC-nastat
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PT01-D115D-B503 -mallit
Kategoria
Kytkentöjen lukumäärä
1
Valmistaja
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Säädön tyyppi
Yläpuolelta säädettävä
Sarja
Kierto
285°
Pakkaustapa
Kaukalo
Resistiivinen materiaali
Hiili
Osan tila
Aktiivinen
Terminointityyppi
PC-nastat
Resistanssi (ohmia)
50k
Aktuaattorityyppi
Tasoitettu
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin pituus
0,591" (15,00mm)
Teho (wattia)
0,05W, 1/20W
Aktuaattorin halkaisija
0,236" (6,00mm)
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Kierrosten lukumäärä
1.0
Koko - runko
Suorakulmainen - 0,492" x 0,394" pinta (12,50mm x 10,00mm)