6.3ZLQ1200MEFC8X11.5
DigiKeyn tuotenumero
1189-3598-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
6.3ZLQ1200MEFC8X11.5
Kuvaus
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL
Valmistajan vakio toimitusaika
19 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
1200 µF 6.3 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 4000 tuntia @ 105°C
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
6.3ZLQ1200MEFC8X11.5 -mallit
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Sovellukset
Sarja
Rippelivirta matalalla taajuudella
636 mA @ 120 Hz
Pakkaustapa
Irtotavara
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.06 A @ 100 kHz
Osan tila
Aktiivinen
Impedanssi
49 mOhms
Kapasitanssi
Johdinten väli
0,138" (3,50mm)
Toleranssi
±20%
Koko/mitat
0,315" halk. (8,00mm)
Jännite – nimellinen
6.3 V
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,512" (13,00mm)
Käyttöikä lämpötilassa
4000 tuntia @ 105°C
Asennustyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C