250LEX4.7MEFC8X9
DigiKeyn tuotenumero
1189-2712-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
250LEX4.7MEFC8X9
Kuvaus
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
4.7 µF 250 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 4000 tuntia @ 125°C
EDA/CAD-mallit
250LEX4.7MEFC8X9 -mallit
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Sovellukset
Sarja
Rippelivirta matalalla taajuudella
53 mA @ 120 Hz
Pakkaustapa
Irtotavara
Rippelivirta korkealla taajuudella
106 mA @ 100 kHz
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Johdinten väli
0,138" (3,50mm)
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,315" halk. (8,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,433" (11,00mm)
Jännite – nimellinen
250 V
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
4000 tuntia @ 125°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C