250BXC100MEFC16X25
DigiKeyn tuotenumero
1189-2212-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
250BXC100MEFC16X25
Kuvaus
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Valmistajan vakio toimitusaika
24 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
100 µF 250 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 12000 tuntia @ 105°C
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
250BXC100MEFC16X25 -mallit
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Sovellukset
Sarja
Rippelivirta matalalla taajuudella
688.5 mA @ 120 Hz
Pakkaustapa
Irtotavara
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.53 A @ 100 kHz
Osan tila
Aktiivinen
Johdinten väli
0,295" (7,50mm)
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,630" halk. (16,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
1,063" (27,00mm)
Jännite – nimellinen
250 V
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
12000 tuntia @ 105°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Toimintalämpötila
-25°C – 105°C