16ZLH1000MEFC10X16
DigiKeyn tuotenumero
1189-1147-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
16ZLH1000MEFC10X16
Kuvaus
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Valmistajan vakio toimitusaika
22 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
1000 µF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 10000 tuntia @ 105°C
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
16ZLH1000MEFC10X16 -mallit
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Sovellukset
Sarja
Rippelivirta matalalla taajuudella
1.056 A @ 120 Hz
Pakkaustapa
Irtotavara
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.76 A @ 100 kHz
Osan tila
Aktiivinen
Impedanssi
28 mOhms
Kapasitanssi
Johdinten väli
0,197" (5,00mm)
Toleranssi
±20%
Koko/mitat
0,394" halk. (10,00mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,689" (17,50mm)
Käyttöikä lämpötilassa
10000 tuntia @ 105°C
Asennustyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C