160LLE10MEFC8X9
DigiKeyn tuotenumero
1189-1079-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
160LLE10MEFC8X9
Kuvaus
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL TH
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
10 µF 160 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 12000 tuntia @ 105°C
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
160LLE10MEFC8X9 -mallit
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Sovellukset
Sarja
Rippelivirta matalalla taajuudella
70 mA @ 120 Hz
Pakkaustapa
Irtotavara
Rippelivirta korkealla taajuudella
133 mA @ 100 kHz
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Johdinten väli
0,138" (3,50mm)
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,315" halk. (8,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,433" (11,00mm)
Jännite – nimellinen
160 V
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
12000 tuntia @ 105°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C