RGS80TSX2DHRC11
DigiKeyn tuotenumero
846-RGS80TSX2DHRC11-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RGS80TSX2DHRC11
Kuvaus
IGBT TRENCH FS 1200V 80A TO-247N
Valmistajan vakio toimitusaika
22 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Trench Field Stop 1200 V 80 A 555 W Läpivientiaukko TO-247N
Kategoria
Tulon tyyppi
Standardi
Valmistaja
Rohm Semiconductor
Hilan varaus
104 nC
Pakkaustapa
Putki
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
49ns/199ns
Osan tila
Aktiivinen
Testitila
600V, 40A, 10Ohm, 15V
IGBT-tyyppi
Trench Field Stop
Käänteinen elpymisaika (trr)
198 ns
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1200 V
Toimintalämpötila
-40°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
80 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
120 A
Pakkaus / kotelo
TO-247-3
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,1V @ 15V, 40A
Valmistajan laitepakkaus
TO-247N
Teho - maksimi
555 W