RB160QS-40T18R
DigiKeyn tuotenumero
846-RB160QS-40T18RTR-ND - Rullattu teippi (TR)
846-RB160QS-40T18RCT-ND - Cut Tape (CT)
846-RB160QS-40T18RDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RB160QS-40T18R
Kuvaus
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A SMD1006
Tarkka kuvaus
Diodit 40 V 1,5A Kiinnitys pintaan SMD1006
EDA/CAD-mallit
RB160QS-40T18R -mallit
Kategoria
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
650 mV @ 1.5 A
Valm.
Nopeus
Nopea palautuminen =< 500ns, > 200mA (Io)
Sarja
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
20 µA @ 40 V
Teknologia
Valmistajan laitepakkaus
SMD1006
Jännite - käänteinen DC (Vr) (maks.)
40 V
Toimintalämpötila - liitos
150°C
Virta - keskimääräinen tasasuunnattu (Io)
1,5A