2SCR293PT100 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Rohm Semiconductor
Varastossa: 2 686
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Diodes Incorporated
Transistorit - bipolaari (BJT) - yksittäiset NPN 30 V 1 A 320MHz 2 W Kiinnitys pintaan MPT3
2SCR293PT100
DigiKeyn tuotenumero
2SCR293PT100-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
2SCR293PT100
Kuvaus
TRANS NPN 30V 1A MPT3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
DC-virtavahvistus (hFE) (min.) @ Ic, Vce
270 @ 100mA, 2V
Valm.
Teho - maksimi
2 W
Taajuus - siirtymä
320MHz
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Toimintalämpötila
150°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
1 A
30 V
Valmistajan laitepakkaus
MPT3
Vce-saturaatio (maks.) @ Ib, Ic
350mV @ 25mA, 500mA