BSR16/DG/B4VL
DigiKeyn tuotenumero
2156-BSR16/DG/B4VL-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BSR16/DG/B4VL
Kuvaus
TRANS PNP 60V 0.6A SOT23-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Transistorit - bipolaari (BJT) - yksittäiset PNP 60 V 600 mA 200MHz 250 mW Kiinnitys pintaan SOT23-3 (TO-236)
Kategoria
DC-virtavahvistus (hFE) (min.) @ Ic, Vce
100 @ 150mA, 10V
Valm.
Teho - maksimi
250 mW
Pakkaustapa
Irtotavara
Taajuus - siirtymä
200MHz
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
150°C (TJ)
Transistorin tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
600 mA
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
60 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Vce-saturaatio (maks.) @ Ib, Ic
1,6V @ 50mA, 500mA