RT9166-12GVL
DigiKeyn tuotenumero
1028-RT9166-12GVLTR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RT9166-12GVL
Kuvaus
IC REG LIN 1.2V 300MA SOT23-3L
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA SOT-23-3L
Virta - lepovirta (Iq)
300 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
PSRR
55dB (1kHz)
Osan tila
Viimeinen ostohetki
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Pakkaus / kotelo
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tulojännite (maks.)
5,5V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-3L
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
0,23V @ 300mA (tyyp.)