RT9086-12GB
DigiKeyn tuotenumero
RT9086-12GBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
RT9086-12GBCT-ND - Cut Tape (CT)
RT9086-12GBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RT9086-12GB
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 250MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
13 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 250mA SOT-23-5
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
25 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
425 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
88dB – 60dB (100Hz – 100kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,2V @ 250mA