ISL8016IR18Z
DigiKeyn tuotenumero
ISL8016IR18Z-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ISL8016IR18Z
Kuvaus
IC REG BUCK 1.8V 6A 20QFN
Valmistajan vakio toimitusaika
26 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Paluu Jännitteensäädin IC Positiivinen Kiinteä 1,8V 1 Lähtö 6A 20-VFQFN avoin juotoskohta
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
ISL8016IR18Z -mallit
Kategoria
Tulojännite (maks.)
5,5V
Valm.
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
Pakkaustapa
Putki
Lähtövirta
Osan tila
Aktiivinen
Taajuus - kytkentä
525kHz – 3,9MHz
Aihealue
Jännitteenalennus
Synkroninen tasasuuntaaja
Kyllä
Lähdön konfiguraatio
Positiivinen
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Topologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Lähdön tyyppi
Pakkaus / kotelo
Lähtöjen lukumäärä
1
Valmistajan laitepakkaus
20-QFN (3x4)
Tulojännite (min.)
2,7V