CPS20.241-C1
DigiKeyn tuotenumero
1736-1063-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
CPS20.241-C1
Kuvaus
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Valmistajan vakio toimitusaika
2 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AC Virtalähde DIN-kiskolla 1 Lähtö 24V 20A
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
CPS20.241-C1 -mallit
Kategoria
Teho (wattia)
480W
Valmistaja
PULS, LP
Jännite - erotus
3 kV
Sarja
Sovellukset
Vaaralliset sijainnit, ITE (kaupallinen)
Pakkaustapa
Kotelo
Tehokkuus
94%
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-25°C – 70°C (käyttöiän pidennyksellä)
Tulon tyyppi
AC
Ominaisuudet
Säädettävä lähtö, suojapinnoite, kuorman jako, PFC, yleistulo
Lähtöjen lukumäärä
1
Koko/mitat
5,00" pit. x 2,56" lev. x 4,88" kork. (127,0mm x 65,0mm x 124,0mm)
AC-jännite - tulo
100 – 240VAC
Hyväksyjä
ABS, ATEX, CSA, DNV GL, EAC, EN, IEC, IECEx, UL
Jännite - lähtö 1
24V
Vakionumero
Luokka I div. 2; 508; 50155; 60950-1; 61010-2-201
Virta - lähtö (maks.)
20A