CP20.241-S2
DigiKeyn tuotenumero
1736-CP20.241-S2-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
CP20.241-S2
Kuvaus
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Valmistajan vakio toimitusaika
2 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AC tai DC Virtalähde DIN-kiskolla 1 Lähtö 24V 20A
Kategoria
Virta - lähtö (maks.)
20A
Valmistaja
PULS, LP
Teho (wattia)
480W
Sarja
Jännite - erotus
500 V
Pakkaustapa
Kotelo
Sovellukset
Teollinen, ITE (kaupallinen)
Osan tila
Aktiivinen
Tehokkuus
94,2%
Tulon tyyppi
AC tai DC
Toimintalämpötila
-25°C – 70°C (käyttöiän pidennyksellä)
Lähtöjen lukumäärä
1
Ominaisuudet
Säädettävä lähtö, IP20, Kuorman jako, PFC, Yleistulo
AC-jännite - tulo
85 – 264VAC
Koko/mitat
5,00" pit. x 1,89" lev. x 4,88" kork. (127,0mm x 48,0mm x 124,0mm)
DC-jännite - tulo (min.)
110V
Hyväksyjä
ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL
DC-jännite - tulo (maks.)
150V
Vakionumero
Luokka I div. 2; 61010-2-201
Jännite - lähtö 1
24V