CP10.241-S1
DigiKeyn tuotenumero
1736-1101-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
CP10.241-S1
Kuvaus
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Tarkka kuvaus
AC Virtalähde DIN-kiskolla 1 Lähtö 24V 10A
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
CP10.241-S1 -mallit
Kategoria
Teho (wattia)
240W
Valmistaja
PULS, LP
Jännite - erotus
3 kV
Sarja
Sovellukset
Vaaralliset sijainnit, ITE (kaupallinen)
Tehokkuus
95,2%
Toimintalämpötila
-10°C – 70°C (käyttöiän pidennyksellä)
Tulon tyyppi
AC
Koko/mitat
4,61" pit. x 1,54" lev. x 4,88" kork. (117,0mm x 39,0mm x 124,0mm)
AC-jännite - tulo
85 – 264VAC
Hyväksyjä
ABS, ATEX, DNV GL, EAC, IEC, IECEx, UL
Jännite - lähtö 1
24V
Vakionumero
Luokka I div. 2; 508; 60950-1; 61010-2-201
Virta - lähtö (maks.)
10A