CP10.241-R2-C1
DigiKeyn tuotenumero
1736-CP10.241-R2-C1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
CP10.241-R2-C1
Kuvaus
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Tarkka kuvaus
AC tai DC Virtalähde DIN-kiskolla 1 Lähtö 24V 10A
Kategoria
Virta - lähtö (maks.)
10A
Teho (wattia)
240W
Sarja
Jännite - erotus
500 V
Sovellukset
Vaaralliset sijainnit, ITE (kaupallinen), laboratorio
Tehokkuus
94,7%
Tulon tyyppi
AC tai DC
Toimintalämpötila
-25°C – 70°C (käyttöiän pidennyksellä)
AC-jännite - tulo
85 – 264VAC
Koko/mitat
4,61" pit. x 1,54" lev. x 4,88" kork. (117,0mm x 39,0mm x 124,0mm)
DC-jännite - tulo (min.)
88V
Hyväksyjä
CB, CE, cULus, EAC, UL
DC-jännite - tulo (maks.)
180V
Vakionumero
ATEX; IECEx; 60950-1; 61010-1; 62368-1
Jännite - lähtö 1
24V