CP10.241-C1
DigiKeyn tuotenumero
1736-1069-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
CP10.241-C1
Kuvaus
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Valmistajan vakio toimitusaika
2 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AC tai DC Virtalähde DIN-kiskolla 1 Lähtö 24V 10A
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
CP10.241-C1 -mallit
Kategoria
Virta - lähtö (maks.)
10A
Valmistaja
PULS, LP
Teho (wattia)
240W
Sarja
Sovellukset
Vaaralliset sijainnit, ITE (kaupallinen)
Pakkaustapa
Kotelo
Tehokkuus
95,2%
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-25°C – 70°C (käyttöiän pidennyksellä)
Tulon tyyppi
AC tai DC
Ominaisuudet
Säädettävä lähtö, PFC, Yleistulo
Lähtöjen lukumäärä
1
Koko/mitat
4,61" pit. x 1,54" lev. x 4,88" kork. (117,0mm x 39,0mm x 124,0mm)
AC-jännite - tulo
85 – 264VAC
Hyväksyjä
ATEX, DNV GL, EAC, IEC, IECEx, UL
DC-jännite - tulo (min.)
110V
Vakionumero
Luokka I div. 2; 508; 60950-1; 61010-2-201
DC-jännite - tulo (maks.)
150V
Päätuotenumero
Jännite - lähtö 1
24V