EEE-FT1C101AR
DigiKeyn tuotenumero
P15086TR-ND - Rullattu teippi (TR)
P15086CT-ND - Cut Tape (CT)
P15086DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
EEE-FT1C101AR
Kuvaus
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Tarkka kuvaus
100 µF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 360mOhm @ 100kHz 2000 tuntia @ 105°C
EDA/CAD-mallit
EEE-FT1C101AR -mallit
Rippelivirta matalalla taajuudella
156 mA @ 120 Hz
Rippelivirta korkealla taajuudella
240 mA @ 100 kHz
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,197" halk. (5,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,240" (6,10mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,209" pit. x 0,209" lev. (5,30mm x 5,30mm)
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
360mOhm @ 100kHz
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 105°C
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C