EEE-FPC221XAP
DigiKeyn tuotenumero
PCE4537TR-ND - Rullattu teippi (TR)
PCE4537CT-ND - Cut Tape (CT)
PCE4537DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
EEE-FPC221XAP
Kuvaus
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Tarkka kuvaus
220 µF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 160mOhm @ 100kHz 2000 tuntia @ 105°C
EDA/CAD-mallit
EEE-FPC221XAP -mallit
Rippelivirta matalalla taajuudella
390 mA @ 120 Hz
Rippelivirta korkealla taajuudella
600 mA @ 100 kHz
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,248" halk. (6,30mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,303" (7,70mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,260" pit. x 0,260" lev. (6,60mm x 6,60mm)
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
160mOhm @ 100kHz
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 105°C
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C