EEE-FN1C470UR
DigiKeyn tuotenumero
10-EEE-FN1C470URTR-ND - Rullattu teippi (TR)
10-EEE-FN1C470URCT-ND - Cut Tape (CT)
10-EEE-FN1C470URDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
EEE-FN1C470UR
Kuvaus
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Tarkka kuvaus
47 µF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 1,35Ohm @ 100kHz 2000 tuntia @ 105°C
EDA/CAD-mallit
EEE-FN1C470UR -mallit
Rippelivirta matalalla taajuudella
58.5 mA @ 120 Hz
Rippelivirta korkealla taajuudella
90 mA @ 100 kHz
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,157" halk. (4,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,240" (6,10mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,169" pit. x 0,169" lev. (4,30mm x 4,30mm)
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
1,35Ohm @ 100kHz
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 105°C
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C