EEE-FH1C471L
DigiKeyn tuotenumero
10-EEE-FH1C471LTR-ND - Rullattu teippi (TR)
10-EEE-FH1C471LCT-ND - Cut Tape (CT)
10-EEE-FH1C471LDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
EEE-FH1C471L
Kuvaus
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Tarkka kuvaus
470 µF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 150mOhm @ 100kHz 10000 tuntia @ 105°C
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
EEE-FH1C471L -mallit
Rippelivirta matalalla taajuudella
552.5 mA @ 120 Hz
Rippelivirta korkealla taajuudella
850 mA @ 100 kHz
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,394" halk. (10,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,413" (10,50mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,406" pit. x 0,406" lev. (10,30mm x 10,30mm)
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
150mOhm @ 100kHz
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
10000 tuntia @ 105°C
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C