SP2-L2-DC24V
DigiKeyn tuotenumero
255-2839-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
SP2-L2-DC24V
Kuvaus
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
Tarkka kuvaus
Yleiskäyttöön Rele DPDT (2 muoto C) 24VDC Kela Liitettävissä pistorasiaan
Kategoria
Kelan tyyppi
Salpaaminen, Kaksinkertainen kela
Valm.
Terminointityyppi
Pikakiinnitys, pikaliitos - 0,187" (4,7mm)
Sarja
Vetovarmuusjännite
16,8VDC
Toimintalämpötila
-50°C – 60°C
Kontaktin luokitus (virta)
15 A
Releen tyyppi
Kytkentäjännite
250VAC, 30VDC - maks.
Kelan resistanssi
1.92 kOhms
Korkein kytkettävä kuormavirta
3750VA, 450W
Päätuotenumero
Kelan virta
12.5 mA