NSS40201LT1G
DigiKeyn tuotenumero
NSS40201LT1GOSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
NSS40201LT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NSS40201LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NSS40201LT1G
Kuvaus
TRANS NPN 40V 2A SOT23-3
Valmistajan vakio toimitusaika
46 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Transistorit - bipolaari (BJT) - yksittäiset NPN 40 V 2 A 150MHz 460 mW Kiinnitys pintaan SOT-23-3 (TO-236)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
NSS40201LT1G -mallit
Kategoria
DC-virtavahvistus (hFE) (min.) @ Ic, Vce
200 @ 500mA, 2V
Valm.
Teho - maksimi
460 mW
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Taajuus - siirtymä
150MHz
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Transistorin tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
2 A
Pakkaus / kotelo
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
40 V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-3 (TO-236)
Vce-saturaatio (maks.) @ Ib, Ic
115mV @ 200mA, 2A