NCV5500DT50RKG
DigiKeyn tuotenumero
NCV5500DT50RKGOSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
NCV5500DT50RKGOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NCV5500DT50RKGOSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NCV5500DT50RKG
Kuvaus
IC REG LINEAR 5V 500MA DPAK-5
Valmistajan vakio toimitusaika
14 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA DPAK-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
NCV5500DT50RKG -mallit
Kategoria
Virta - syöttö (maks.)
20 mA
Valm.
PSRR
75dB – 70dB (120hZ – 10kHz)
Digi-Reel®
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Regulaattorien lukumäärä
1
Hyväksyntä
AEC-Q100
Tulojännite (maks.)
16V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
5V
Pakkaus / kotelo
TO-252-5, DPAK (4 jalkaa + juotoskohta), TO-252 AD
Jännitehäviö (maks.)
0,7V @ 500mA