NCP114ASN300T1G
DigiKeyn tuotenumero
NCP114ASN300T1GOSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
NCP114ASN300T1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NCP114ASN300T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NCP114ASN300T1G
Kuvaus
IC REG LINEAR 3V 300MA 5-TSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
17 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA 5-TSOP
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
95 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-5, litteä, TSOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3V
Valmistajan laitepakkaus
5-TSOP
Jännitehäviö (maks.)
0,245V @ 300mA