NCP1117ST18T3G
DigiKeyn tuotenumero
NCP1117ST18T3GOSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
NCP1117ST18T3GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NCP1117ST18T3GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NCP1117ST18T3G
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
NCP1117ST18T3G -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
10 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Tulojännite (maks.)
20V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
1,2V @ 800mA