NCP1117IST18T3G
DigiKeyn tuotenumero
488-NCP1117IST18T3GTR-ND - Rullattu teippi (TR)
488-NCP1117IST18T3GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NCP1117IST18T3GDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NCP1117IST18T3G
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
10 mA
Valm.
PSRR
70dB (120Hz)
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Lähdön konfiguraatio
Luokka
Autoteollisuus
Lähdön tyyppi
Hyväksyntä
AEC-Q100
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
20V
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223
Jännitehäviö (maks.)
1,2V @ 800mA