MC78L18ACPG
DigiKeyn tuotenumero
MC78L18ACPGOS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MC78L18ACPG
Kuvaus
IC REG LINEAR 18V 100MA TO92
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92 (TO-226)
EDA/CAD-mallit
MC78L18ACPG -mallit
Virta - lepovirta (Iq)
6.5 mA
Pakkaustapa
Irtotavara
PSRR
48dB (120Hz)
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3, pitkä runko
Tulojännite (maks.)
35V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
18V